شعری که در این پست آمده است، شعری است که پدر بزرگ بسیار عزیزم همیشه می‌خواند و من به یاد ایشان این شعر را خیلی دوست دارم.

در کنــار دجــله روزی بــایزید                    می شـدی با جمــع یــاران و مرید

ناگهان بانــگــی ز بام کـــبــریا                           ســـوی او آمــد که ای شیـــخ ریا

میل آن داری که بنمایم به خلـق                          آن چه پنهان داری اندر زیر دلق؟

تـا خلایـــق قصــد آزارت کننـد                          سنــگ باران بــر سـر دارت کنند

گفت یارب میل آن داری تو هم                         شمـه یی از لطف تـو سازم به خلق

تا خلایـق از عبــادت کم کنـــند                         از نمــاز و روزه و حــج رم کنند؟

پاسخش دادند کای شیخ ذوالمنن                         نـی زما و نـی ز تو، رو دم مـزن!

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : شعری ,داری ,همیشه می‌خواند ,خیلی دوست ,دوست دارم ,عزیزم همیشه ,بسیار عزیزم ,عزیزم همیشه می‌خواند ,بسیار عزیزم همیشه ,بزرگ بسیار عزیزم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

*وبلاگ اختصاصی دبیرستان نمونه ترابی مقدم* Ravi فست وان موزیک | دانلود آهنگ جدید شرکت پرسناژ سایت خرید اینترنتی زانیار newsafghanestan گـل نـرگـس مدرسه توسعه فردی و کسب و کار علی مسچی با ما ديجيتال مارکتر شو تورکستان اوغلانلری